Prezentacja Raportu o stanie kultury niezależnej i NGO na Białorusi - Lublin

MSZ-Lublin

Plenum zapewniało tłumaczenie symultaniczne i nagłośnienie podczas konferencji w Lublinie, na której Podsekretarz Stanu w MSZ, pan Krzysztof Stanowski, zaprezentował 14 października 2011 r. współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych "Raport o stanie kultury niezależnej i NGO w Białorusi". Pozycja ta, opublikowana w elektronicznej polsko-białorusko-angielskiej wersji językowej oraz w polsko-angielskiej wersji drukowanej, ma być przede wszystkim odpowiedzią na niedostatki wiedzy o realiach białoruskiej kultury, trzeciego sektora oraz otoczenia, w jakim funkcjonują.

Prezentacja miała miejsce podczas organizowanego w ramach Polskiego Przewodnictwa w Radzie UE nieformalnego spotkania wyższych urzędników ministerstw kultury i wyższych urzędników odpowiedzialnych za kulturę w ministerstwach spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej. Do udziału w konferencji, która odbyła się w Lublinie w dniach 12-15 października 2011 r., zostali zaproszeni także przedstawiciele krajów kandydujących do UE oraz, z uwagi na priorytetowe znaczenie Partnerstwa Wschodniego, przedstawiciele Ukrainy, Białorusi, Mołdowy, Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w dyskusjach panelowych poświęconych dyplomacji publicznej Unii Europejskiej oraz roli kultury w stosunkach zewnętrznych UE. Ponadto, zaproszeni do Lublina goście mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem kulturowym miasta, regionu lubelskiego oraz bogatymi działaniami lokalnych organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych ukierunkowanymi na współpracę ze wschodnimi partnerami.

Swobodą komunikację uczestników i możliwość wymiany poglądów umożliwiły oczywiście tłumaczenia symultaniczne kompleksowo obsługiwane przez naszą firmę.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0

Komentarze / -2

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja