Tłumaczenia symultaniczne konferencji wchodzących w skład spotkań „XX+2 czyli co widać z pogranicza” 29 kwietnia - 4 maja 2012 r.

     Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach powstał z inicjatywy Ministerstwa Kultury oraz Województwa Podlaskiego. Ośrodek prowadzi działalność w 3 budynkach: Dom Pogranicza, Dawna Jesziwa i Biała Synagoga. W obrębie tych budynków znajduje się szereg pracowni, których pracownicy na co dzień rozwijają świadomość kulturową mieszkańców „pogranicza”.
     „XX+2 czyli co widać z pogranicza” było siedmiodniowym spotkaniem miłośników kultury i sztuki Polski oraz sąsiednich narodów, będącym jednocześnie uhonorowaniem jubileuszu 22-lecia założenia ośrodka Pogranicze. W ciąg spotkań wpisane były liczne wypowiedzi znanych osobistości ze świata kulturoznawstwa oraz występy i przedstawienia. Uroczystości rocznicowe uświetnił swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
     Firma Plenum zapewniła kompleksową obsługę tłumaczeniową podczas konferencji i sympozjów odbywających się w ramach XX+2. Nasi tłumacze symultaniczni oraz konsekutywni wykazali się świetnym przygotowaniem i umiejętnościami w tłumaczeniu wypowiedzi o nawet najbardziej orientalnych tematach.


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5

Komentarze / 0

musisz zalogować się, aby dodać komentarz... → Zaloguj się | Rejestracja